Uğur Şeker

1977 yılında İstanbul’da doğdu. 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ ni 1. likle bitirerek Şehir Planlamacısı oldu. Öğrenimi ile eş zamanlı olarak Iİnterstar ve Kral TV Halkla İlişkiler Müdürü Asistanlığı yaptı. NTV’de yapım yardımcısı ve yönetmen yardımcısı görevlerinde bulundu. Mimar Sinan Üniversitesi’ nde Şehir Planlama, Kadir Has Üniversitesi’ nde MBA üzerine master öğrenimi gördü ancak ikisini de bitirmedi 2000 yılında Zap Medya firmasının kuruluşunda bulundu ve ortağı oldu. 2007 senesinde, yerli sermayeli ve Türkiye’ nin ilk internet ajansı olan Zap Medya’ nın satışını gerçekleştirdi ve 2010 yılında Zap Medya’dan ayrıldı.

Bugüne kadar yaklaşık 4500 adet internet kampanyasını yönetti. İnternet Reklamcılığıyla ilgilli olarak Türkiye’ de pekçok ilkin gerçekleştirilmesinde katkısı bulunmaktadır. IPZ GIA, Altınörümcek, DPİD, Kristal Elma, TÜHİD, Bumerang, Felis ve Meribel’ de jüri üyeliği yaptı. İnteraktif dünyayla ilgili olarak pekçok gazete ve dergide yazıları yayınlanmıştır.Türkiye' de ilk olan Mynet Webschool ve Webstar Türkiye 1 ‘in fikir sahibidir ve kordinatörlüğünü yapmıştır.

IAB Türkiye Platformu’ nun ilk Divan Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesidir. IPTV Derneği ve Galata Business Angels (GBA) kurucu üyesidir ve Yönetim Kurulu' nda görev almaktadır. Aynı zamanda MMA Türkiye Yönetim Kurulu üyesidir. Bilgi Üniversitesi, İnteraktif Pazarlama Yüksek Lisansı Next Akademi' de öğretim üyesidir.

3 sene kadar çeşitli spor sitelerinde futbol ve Fenerbahçe yorumları yazmıştır. 1 sene kadar da Radyospor’ da “Merkez” isimli spor programını sunmuştur. Sugarwokz şapkasıyla Aşk Tutulması, Aşk Geliyorum Demez, Çakallarla Dans, 2 Süper Film Birden gibi birçok filme ve belgesele ortak/yapımcı olarak imza atmıştır.

Şu an ikinci girişimi olan DBI - Djital Büro İstanbul' da çalışmaktadır.

Born in Istanbul, in 1977. Graduated from the faculty of Architecture at Mimar Sinan University with honors in 1999 and became a City Planner. While studying he worked as an assistant to Public Relations Director at Interstar and Kral TV, as production and director assistant at NTV. He started City Planning Master Course at Mimar Sinan University and MBA at Kadir Has University, but he graduated from neither. In 2000 he was the founding partner of Zap Medya, Turkey’s first internet agency with domestic capital, which he sold in 2007 and left in 2010. He managed approximately 4500 + internet campaigns to date. He contributed to evolution of digital marketing in Turkey as he was jury member of IPZ GIA, Altınörümcek, DPİD, Kristal Elma, TÜHİD, Bumerang, Felis and Meribel. His articles about interactive world have been published in many newspapers and magazines.  He is the idea owner and coordinator of Webstar Turkey 1 and Mynet Webschool which is first in Turkey. He is a board member at IAB Turkey, MMA Turkey, IPTV and Galata Business Angels (GBA). He is also a lecturer at Next Academy which is Interactive Marketing Postgraduate Course at Bilgi University. He has written about football and Fenerbahçe in different sport sites for 3 years. Also has hosted a sports programme named Merkez, in Radyospor for 1 year. He signed as producer/partner in several film and documentary projects such as Aşk Tutulması, Aşk Geliyorum Demez, Çakallarla Dans, 2 Süper Film Birden under the umbrella of Sugarworkz.