Saruhan Tan

Eylül 1971 yılında İstanbul’da doğan Saruhan Tan 1988 yılında Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini İngiltere’de Schiller İInternational Üniversitesi, İşletme ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı.

1993 yılında Ailesinin kurucusu olduğu YKM Giyim ve İhtiyaç Maddeleri Tic. ve San. A.Ş. şirketinde Mağaza Yöneticisi olarak göreve başladı. Bu dönemde YKM Turizm ve Seyahat Acentası Ltd Şti’ni ortak olarak kurdu ve YKM Pazarlama A.Ş. yönetiminde aktif faaliyetler gösteren Saruhan Tan YKM Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etti. 2013 yılında tüm hisselerini devrederek şirketten ayrıldı.

2009 yılında Restaurant işletmeciliğine girdi. Big Chefs Cafe & Braserie markasına Gamze Cizreli ile ortak olarak bugün toplam yurtiçi 22 şube yurtdışı 1 şube olmak üzere, Türkiyenin sayılı zincir Restaurantlarına ulaşmıştır. Türkiye genelinde bir çok projede “Melek Yatırımcı” olarak yatırımlar yaptı ve devretti.

Saruhan Tan halen Big Chefs Restoranlar zincirinin ortağı, YKM Turizm ve Seyahat Acentası Yönetim Kurulu başkanı ve ortağı,. Lidya Yazılım Danışmanlık ve Bilgi Sistemleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve ortağı görevlerini yürütmektedir.

2003–2005 tarihleri arasında BMD (Birleşmiş Markalar Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış ve halen BMD Disiplin Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir. GYİAD (Genç İşadamları ve Yöneticileri Derneği) Başkan Yardımcısı görevinde devam etmektedir. TURYİD (Turizm, Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği) üyesi. TGSD (Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu üyesi görevlerini üstlenmişlerdir.

Saruhan Tan was born in Istanbul in September 1971 and went to Şişli Terakki High school. After finishing school in 1988 he went to Schiller International University in England and successfully finished the business management and international relations faculties.

In 1993 he started to work as store manager at the company YKM Giyim ve İhtiyaç Maddeleri Tic. ve San. A.Ş. of which his family is the founder. During this time he co-founded YKM Turizm ve Seyahat Acentası Ltd Şti. He actively supported the YKM purchasing department. He then continued as YKM executive board member. In 2013 he transferred all his shares and left the company.

He entered the restaurant sector in 2009. Together with Gamze Cizreli they made Big Chefs Cafe & Braserie one of the most known chain restaurants in Turkey with 22 branches and also they opened the first international franchise branch in Dubai. He made many investments in projects as "Business Angel" and transferred them afterwards.

Saruhan Tan still is co-partner of the Big Chefs Restaurants and chairman and co-partner of YKM Turizm ve Seyahat Acentası. He is co-partner and chairman of Lidya Yazılım Danışmanlık ve Bilgi Sistemleri A.Ş.

During the years of 2003-2005 he was chairman of BMD (United Brands Association) and still continues as Disciplinary Board Member of BMD. He also continues as vice president of GYIAD (Young Businessman and Executives Association). He is member of TURYID (Tourism, Restaurant Investors and Managers Association). He also took on the tasks as member of board of the TGSD (Turkey Clothing Industry Association).