Kurtuluş Eker

1999 yılından itibaren dijital ajanslarda yöneticilik ve kurucu liderlik görevleri alan M. Kurtuluş Eker aynı zamanda güzel sanatlar ve iletişim fakültelerinde öğretim görevlisi olarak dijital pazarlama iletişimi, tasarım ve kullanıcı deneyimi dersleri verdi. Global ve yerel pek çok şirkete danışmanlık yaptı.

2005 yılında ilk ajansını, 2007 yılında Voden’i kurdu. Özellikle bankacılık ve finans, telekom, hızlı tüketim, mobil/internet, otomotiv, perakende, medya ve tüketici elektroniği sektörlerinde dijital pazarlama iletişimi, kullanıcı deneyimi, dijital teknolojiler ve mobil teknolojileri alanlarında 1000’in üzerinde proje hayata geçirdi, Dünyada ve Türkiye’de ilk geliştirilen pek çok işe imza attı, 100’ün üzerinde ödül aldı. 2015 yılında Türk reklam sektörünün önemli anlaşmalarından birini gerçekleştirerek kurucusu olduğu Voden’i Publicis Groupe’a bağlı Leo Burnett bünyesine dahil etti. Halen Voden’de Ajans Başkanlığı görevine devam ediyor.

Emre Kurttepeli, şu anda Türkiye’nin en önemli melek yatırımcı ağı olan Galata İş Melekleri (GBA) ve Endeavor Başkanlığını yapmakta olup, TOBB Girişim Sermayesi Meclisi ile TOBB Girişimciler Üst Kurulu üyesidir. Columbia Universitesi Istanbul Global Center kurucularından olmasının yanında, Global İlişkiler Forumu (GIFGRF) ve Ashoka üyesidir.

M. Kurtuluş Eker has worked in managerial, leading and founding positions fordigital agencies since 1999. As an academy instructor in fine arts and communication faculties, he delivered lectures on digital marketing communications, design and user experience. He also worked as a consultant for several global and local companies. In 2007, he founded his first agency, Voden. He accomplished over 100 projects on digital marketing communications, user experience, digital technologies and mobile technologies in particularindustries such as banking and finance, telecommunications, fast moving consumer goods, mobile and the Internet. He became part of many originally developed businesses in Turkey and in the other parts of the world.  His agency Voden was successfully acquired by Leo Burnett of Publicis Group, which was recorded as an important agreement in Turkish advertising industry. He currently works as Agency Head at Voden.