GBA’dan yatırım alırken hangi aşamalardan geçersiniz?

Başvuru

Üç farklı yolla, girişimcileri GBA’nın yatırım sürecine dahil ediyoruz. Katıldığımız etkinliklerde dinleme fırsatı bulduğumuz ve ilgimizi çeken projelere görüşme imkanı vererek;

GBA networkleri sayesinde bizlere ulaşan ekiplerle görüşerek; ve www.gust.com üzerinden aldığımız başvurularla iletişime geçerek.

Ayrıca ofisimize gelip girişimini anlatmak isteyen tüm girişimcilere kapımız açık.

Ön görüşme (Pre-Screening)

Girişiminizin, seçim kriterlerimize uygun olması durumunda, GBA Yönetim Ekibi olarak sizinle görüşüyoruz. Ön görüşmede, girişiminizin iş modelini ispatlayıp ispatlamadığı ve ne aşamada olduğunuzu anlıyoruz. Bu iki kriterin de GBA’nın seçim kriterlerine uygun olması durumunda sizi sonraki aşamalara davet ediyoruz.

First Mentor Meeting

Ön görüşme başarılı geçmiş ise, GBA iş melekleri arasından sektörünüz ve pazarınıza uygun bir isim ile toplantı yapmaya hak kazanırsınız. Bu toplantılar en az bir GBA meleğiyle bir araya geldiğiniz ve girişiminizi anlatmanızın yanında önemli geribildirimler alacağınız, iş modelinizin derinlemesi sorgulanacağı ve Venture Academy’de sunum yapma hakkının size verileceği görüşmelerdir. Bu sebeple, bu aşamaya girişimcilere sağladığı fayda açısından First Mentor görüşmeleri diyoruz.

Venture Academy

First Mentor toplantısında girişiminizi değerlendiren GBA iş meleğinin olumlu görüşü neticesinde her ay tüm üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Venture Academy toplantısına girmeye ve sunum yapmaya hak kazanırsınız. Sunumunuz neticesinde, girişiminizle ilgilenen GBA üyeleri belirlenir ve yatırım kararının netleşmesi için yatırım sürecine başlanır.

Yatırım süreci

Yatırım süreci Venture Academy’deki sunumunuz sonunda ilgilenen melek yatırımcılar ile başlatılır, detaylı inceleme (due diligence) ve yüz yüze veya eposta yoluyla birebir görüşmeler sonucunda tamamlanır. Normal koşullarda, Venture Academy’deki sunumunuzdan en geç bir ay içerisinde yatırım yapmak istediğimiz tutarı girişimcilere iletiyoruz. Hukuki sürecin de tamamlanmasıyla, GBA’nın sunacağı maddi destek ve mentorluğu almaya hak kazanırsınız.